Wakacje nad morzem czy w górach?

Wakacje to czas, na który z niecierpliwością czekają nie tylko dzieci - również dorośli planują swoje długie urlopy na letnie miesiące, w końcu to jedne z nielicznych momentów w roku, które zapewniają nam ładną pogodę. Mało kto wyobraża sobie spędzić cały dwutygodniowy wypoczynek w mieście - szare płyty chodnikowe i szare blokowiska nie są zachęcającym widokiem na co dzień, a co dopiero podczas urlopu! W końcu więc stajemy przed decyzją – dokąd wybrać się na wakacje? 

Największą popularnością cieszą się wczasy nad morzem lub w górach. Zwolennicy aktywnego wypoczynku decydują się na piesze wędrówki po górskich szczytach – wyprawie towarzyszy zawsze plecak pełen prowiantu, a na nogach turystów zobaczymy buty trekkingowe, dzięki którym nawet najtrudniejszy górski szlak można z powodzeniem pokonać. W górskich miejscowościach natrafimy na karczmy w wyjątkowym, góralskim stylu – kubek grzanego wina smakuje tam zupełnie inaczej niż w zwykłych miejskich pubach. Klimat gór jest nie do podrobienia, dlatego gdy ktoś raz zdecyduje się na wakacje w górach, z pewnością będzie wracał tam regularnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza Bieszczady, które przez wielu uważane są za najpiękniejsze miejsce w naszym kraju. Nie bez powodu na cześć Bieszczad powstało wiele piosenek, w końcu „patrząc z góry wokoło, świat wydaje się lepszy”. To krajobraz, którego nie da się zapomnieć, Bieszczady kojarzą się ze spokojem i wolnością. W sezonie mogą być jednak oblegane przez rzeszę turystów – być może, aby poznać piękno tego miejsca, warto wybrać się tam w innym czasie? Pamiętajmy też, że w górach czas leci inaczej – nawet jedynie kilka dni na górskich szlakach pozwoli nam na nabranie energii na zimę spędzoną za biurkiem w pracy. 

Aktywne spędzanie czasu nie jest jednak jedynym rodzajem wypoczynku – niektórzy najlepiej ładują swoje baterie, nie robiąc nic. Dla nich najlepszym wyborem stają się zazwyczaj wczasy nad morzem. Nie tylko górskie miejscowości mają turystom wiele do zaoferowania – również te nadmorskie zapewnią im niezapomniany pobyt oraz piękne widoki, zwłaszcza jeśli wybierzemy Międzyzdroje: noclegi blisko morza będą dobrą decyzją, jeżeli - podczas tygodnia czy dwóch naszego wypoczynku - chcemy podziwiać wschody i zachody słońca. Dobra lokalizacja pensjonatu jest bardzo ważna: dzięki temu będziemy mieć blisko na plażę, a więc na pewno nie spóźnimy się na podziwianie tych pięknych momentów, kiedy słońce dopiero co pojawia się na horyzoncie lub z niego znika. Jeśli lubimy fotografować – to będzie dobra okazja do zrobienia pięknych fotografii, które potem, w jesienne wieczory, będziemy mogli podziwiać i wspominać ten czas, pełen ciepła i błogiej, samoistnie pojawiającej się radości. Ale o zaletach, które niosą ze sobą noclegi blisko morza w Międzyzdrojach, wiedzą wszyscy – zainteresowanie jest więc duże, dlatego jeśli zależy nam na zarezerwowaniu pokoju, powinniśmy to uczynić jeszcze na długo przed rozpoczęciem sezonu! Na ostatnią chwilę z pewnością nie będzie już wolnych miejsc: zawiedzeni będziemy szukać noclegu w centrum, a to już nie jest takie atrakcyjne, chociaż oczywiście też ma swoje plusy. Nocleg w centrum to dobra opcja dla osób, które lubią prowadzić nocne, klubowe życie. Po dniu spędzonym na leniwym wypoczynku na plaży, możemy wybrać się do pubu, gdzie muzyka disco sama poniesie nas na parkiet. 

W pojedynku góry - morze – wynik jest zawsze ten sam: 1:1. Obie opcje mają swoich zwolenników, którzy co roku decydują się wrócić w swoje ulubione miejsce – czy są to Międzyzdroje, czy Bieszczady. Mają już wybrane pensjonaty, w których czują się najlepiej, a spędzanie wolnego czasu wiąże się z samą przyjemnością. Może jednak warto czasami zaskoczyć samego siebie? Zamiast po raz piąty przecierać bieszczadzkie ślady, wybierzmy się z rodziną do Międzyzdrojów i zobaczmy, jak to jest wypoczywać przy szumie morskich fal? W końcu i w nadmorskich miejscowościach jest co zwiedzać, można też odbywać wędrówki po okolicznych lasach – i tutaj aktywny wypoczynek jest możliwy do zrealizowania!


Międzyzdroje noclegi blisko morza, znajdą państwo pod adresem: http://villa-baltica.pl/